centrum krásy

O kryokryptolíze

Q:Ako dlho trvá procedúra?

Procedúra trvá obyčajne 30-40 minút v závislosti od ošetrovanej lokality s tým, že na jednu partiu je možné kryolipolýzu nepretržite aplikovať maximálne po dobu 40 minút. Klinické štúdie dokázali, že riadené odumieranie tukových buniek je postupný a bezpečný proces.

Nezvyšuje sa hladina cholesterolu ani triglyceridov. Pri jedinej aplikácii dochádza k úbytku až 25-30% tukových buniek (u niektorých ľudí až 40%) a to u každého, kde výsledok je jednoznačne a preukázateľne viditeľný už po jednom až dvoch mesiacoch a hlavne je trvalý. Ošetrené tukové bunky sa následne odstraňujú prirodzeným metabolickým procesom v tele, podobne, ako bežný tuk z potravy. To umožňuje postupné znižovanie tuku v cieľových oblastiach, a tak vytvoriť štíhlejšiu postavu a celkovo lepší vzhľad postavy.

Q:Aké sú účinky po kryokryptolíze?

Preukázateľné výsledky zaznamenávajú zníženie tuku v ošetrenej oblasti v priemere 20 – 26 % po jednom ošetrení. Pri ďalšom ošetrení sa môže znížiť obsah tuku o ďalších 20 %. Kryolipolýza však nie je riešenie na chudnutie. Klienti by mali byť relatívne fit, s jedným alebo viacerými oblasťami „tvrdohlavého“ tuku, ktorý nereaguje na diétu a cvičenie.

Je dôležité, aby klienti mali realistické očakávania o výsledkoch tohto ošetrenia, pretože kryolipolýza nie je určená na odstránenie veľkého množstva tuku, ako sú klasické postupy liposukcie. Kryolipolýza je považovaná za neinvazívnu alternatívu pre pacientov s mierne veľkými tukovými vankúšmi.

Q: Aké sú vedľajšie účinky?

Pri kryolipolýze sú minimálne vedľajšie účinky. Na ošetrovanej pokožke sa môže objaviť začervenanie, ktoré však trvá len niekoľko minút až hodín po zákroku, môže sa vyskytnúť dočasné zníženie citlivosti v ošetrovanej oblasti. Klient môže mať mierne odtlačky (modriny), ktoré sú však krátkodobé.
Q: Kto je ideálny kandidát na kryolipolýzu?

Ideálny kandidát má lokalizovaný tuk v tukových vankúšoch – nejde teda všeobecne o obézneho človeka. Teda najlepšími kandidátmi na ošetrenie sú ľudia v pomerne dobrej kondícii, ktorí majú problém s lokalizovaným tukom, ktorý je odolný voči cvičeniu a diétam a nemajú príliš veľkú nadváhu. Ošetrenie je ideálny spôsob pre ľudí, ktorí hľadajú spôsob odstránenia a redukcie tuku bez toho, aby museli podstúpiť chirurgický zákrok, ako je napr. liposukcia.

Q: Hrozí po kryolipolíze „jojo“ efekt?

Jojo efekt sa týka predovšetkým ľudí, ktorí rýchle zmenia svoje stravovacie návyky alebo skúšajú hladovku. Proces, ktorý pri kryolipolýze podstúpite úplne zničí tukové bunky, ktoré už u dospelého človeka znovu nevznikajú.

O kryokryptolíze
hodnotenie